Kaikohe Car Club Inc, PO Box 408, Kaikohe. email: beadletaylor@xtra.co.nz

CONTACTS

CALENDAR

PHOTOS

RESULTS

VIDEO'S

MEDIA

ENTRY FORMS

BUY & SELL

MEMBERSHIP

TRACK LOCATION

GUEST BOOK

NORTHLAND CHAMPS

TRACK UPDATES

EASTER STAMPEDE

OTHER LINKS

SPONSORS

TROPHY HISTORY

KAIKOHE DEMOLITION

TEAMS

 

HOME PAGE

 

Please note these reviews/pages may reflect the perceptions and opinions of 
the authors involved  and are strictly unofficial

 

 

Welcome to the web pages of Kaikohe Speedway

 

TEAMS

We have recently managed to find the original Lady Donald Team Trophies from 1982

2010/2011 Teams

Winning team will be base on teams over-all points for the season

 

TEAM ONE

Max Andresen 58

Keith Wilson 10

George Price 100

Sonny Halliday 56

Darren Emm (Quad) 1

Bruce Mallindine 49

 

TEAM TWO

Anthony Dale 44

Tony Taylor 103

Boss Harris 555

Mike Sparrow 497

Steve Hannon 12

Darren Emm 102

 

TEAM THREE

Geordie Inglis 51

Jason Halliday 302

Shirley Andresen 85

Dylan Taylor 77

Steve Peers 50

Colin Aukett 38

 

TEAM FOUR

Ray Jordan 67

Mike Marshall 33

Carole Teixeira 94

Rose Sparrow 121

Anthony Thomas 71

Grant Kidd 777

 

TEAM FIVE

Bryan Armstrong 69

John Hussey 27

Michaela Beadle-Price 102

Dave Cortesi 42/80

Tony Over 5

Rex Roycroft 8

Peter  Cortesi 97

 

TEAM SIX

Mick Caldwell 53

Mike James 48

Deb Wilson 22

Melissa Timoti 38

Roger Floyed 19

Ray Dare 888

 

TEAM SEVEN

Wendy Scott 12

Didi Roycroft 8

Gavin Millen 157

Scott Wilson 85

Myles Greenwood 80

Geordie Inglis 97

2009/2010 Teams

Winning team will be base on teams over-all points for the season

 

TEAM ONE

Rex Roycroft

Amanda Cortesi

Henry Dawson

Sheryl de Waal

Colin Aukett

Max Andresen 

 

TEAM TWO 

Paul Joyce

Didi Roycroft

Jamie Lee Aukett

Daniel de Waal

Culloden Highland

Anthony Dale

 

TEAM THREE

 Myles Greenwood

George Price

Nic Caldwell

Melissa Tomoti

Byran Armstrong

Aaron Watkins

 

 TEAM FOUR

 Craig de Waal C

Dave Cortesi

Axle Crawford

Tom Marshall

Peter Cortesi

John Hussey

 

 TEAM FIVE

 Shirley Andresen

Boss Harris

Michaela Beadle-Price

Marilyn Field

Keith Wilson

Jason Halliday

 

 TEAM SIX

 Fraser Blacklock

Bruce Mallindine

Tony Taylor

Charlotte de Waal

Daniel Field

Mike Marshall

 

TEAM SEVEN

Carole Teixeira

Jason Phillis

Mike James

Wendy Scott

Geordie Inglis

Gary Ross

 

Team Racing Winners  

2009-2010

draw between team six & team one

Team One:

Amanda Cortesi, Henry Dawson, Sheryl de Waal,

Colin Aukett, Max Andresen, Rex Roycroft

Team six:

Fraser Blacklock, Bruce Mallindine, Tony Taylor,

Charlotte de Waal, Daniel Field, Mike Marshall

 

 

CIRCLE TRACK RACING ASSOCIATION

www.freewebs.com/nzctra

 

Kaikohe Speedway the "Place of Pace"